Sok családot érint az ekcéma és minden korosztályt, mely megnehezíti életünket, így egy természetes krém mindig a legjobb választás lehet. Elkészítésük egyszerű és a további állapotromlás elkerülése miatt ajánlott minél kevesebb kémiai anyagot a szervezetünkbe juttatni, már egy kis odafigyeléssel rengeteget tehetünk ez ellen. A hagyományos orvoslás többnyire komoly, vényköteles krémeket, esetleg szteroidos gyógyszereket ajánl az ekcéma ellen, ezek általában csak a tünetek elhalványítására alkalmasak, a kiváltó okot azonban nem szüntetik meg. Nem is beszélve arról, hogy a hosszú távú, komoly gyógyszerekkel történő kezelés óriási károkat okozhat a szervezetben, különösen, ha egy fejlődésben lévő szervezetről, gyermekről van szó – márpedig az ekcéma sajnos rendkívül gyakori a csecsemőknél, kisgyermekeknél is. Azonban nemcsak a tüneteket érdemes kezelni. Sokkal hasznosabb, ha az okokat igyekszünk feltárni és kiiktatni. Az ekcéma megjelenése belülről jövő okokra vezethető vissza, lehet akár vitaminhiány, szervezetben zajló gyulladás, felszívódási zavarok. Előfordulhat akár a több, különböző típusú allergia egyidejű jelenléte is. A legújabb kutatások rámutattak arra, hogy a mindennapi, közönséges poratkák (köztünk élő kis mikroorganizmusok) lehetnek, csakúgy, mint sok más egyéb típusú allergiás reakció, így az ekcéma rejtett kiváltó tényezői is.
Fertőzés is lehet az ekcéma okozója, illetve hozzájárulhat az ekcéma elterjedéséhez szélesebb körben, továbbá lassíthatja a gyógyulást, valamint összességében több fájdalomhoz vezethet. Konkrétan a Staphylococcus aureus széles körben elterjedt baktériumai, közismert nevükön: „staph” baktériumok zavarhatják meg az immunrendszert és vezethetnek az ekcémához.
Az ekcéma háttérben meglapuló kiváltó tényezői között, az egyik legfontosabb oknak számít. Ez azért van így, mert a közismert gombás fertőzések – például a Candida – és az ekcéma kialakulása között kapcsolatot fedeztek fel. Számos illóolaj mutatkozott hatékonynak a káros gombák elpusztításában, beleértve azokat a gombákat is, amelyek ekcémához vezetnek. Létezik azonban egy illóolaj, amelyik nemcsak teljesen bőrbarát, de hatékony is a gombák ellen: a teafaolaj, amelyik nem véletlenül került említésre ennek a cikknek szinte minden részében.
Mivel az ekcéma a bőr felülfertőződésvel is jár, ajánlott teafaolajat is keverni a házilag elkészített krémhez. A dörzsölés, viszketés hatására a bőr külső védőrétege elvékonyodik, ami a gombák és a baktériumok melegágya lehet.
Okok, melyek az ekcéma kialakulását fokozzák
hiányos bélflóra (császáros baba, tápszer, antibiotikum)
anyagcsere lelassult állapota (egészségtelen táplálkozás, mozgáshiány)
ételek: cukor, tej, finomított élelmiszer, adalékanyagok, hormonos húsok
egyéb allergiák
férgek
klóros víz
vegyszeres mosópor, öblítő
vegyszeres tisztálkodószerek, bőrápolószerek
káros anyagokkal teli krémek, fogkrém, sampon, folyékony szappan…
állandó fertőtlenítés (kiírtja a hasznos bacikat is)
stressz
penészgomba
parfüm használata
oltás utáni nehézfém, tartósítószer maradványok
lelki okok
Ha ekcémás bőrproblémával küzd, mihamarabb keressen fel egy bőrgyógyászt és soha ne hagyja figyelmen kívül a szakképzett orvos által adott tanácsokat!
TERMÉSZETES HATÓANYAGOK: ILLÓOLAJOK- NÖVÉNYI OLAJOK- ÁPOLÓ ÖSSZETEVŐK
Kókuszolaj: Számos előnyös hatása mellett azonban a kókuszolajról ma már az is kiderült, hogy az ekcéma ellen is hatékonyan felveszi a küzdelmet.A szűz kókuszolaj ráadásul bátran használható kisgyermekeknél, illetve várandósoknál is. Ha az ekcéma nem súlyos, elegendő lehet a kókuszolajos krém vagy testápoló habkrém használata is a tünetek enyhítése érdekében, ha azonban súlyosabb tüneteket produkál már esetünkben az ekcéma, akkor a borogatás javasolt a szűz kókuszolajjal, akár egész éjszakára is vagy kombinálható illóolajokkal. Mivel a kókuszolaj vírusellenes, antibakteriális, antimikrobiális, sőt gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik, ezért kiváló alapanyaga egy ekcéma elleni krémnek.
Shea vaj: A sejtregenerációt segíti elő, hosszan tartó hidratáló hatású, serkenti a bőr öngyógyító képességét, gyulladáscsökkentő, természetes fényvédő faktorral rendelkezik, gyógyítja az ekcémát. A titka abban rejlik, hogy összetétele nagyban hasonlít az emberi bőrt védő természetes emulzió összetételére, vitamintartalma pedig szinte tökéletes bőrápolóvá teszi.
Kakaóvaj: Remek hidratáló hatással bír, növényi zsírral táplálja és védőréteggel vonja be a bőrt. Különösen ajánlott száraz bőrtípusra magas antioxidáns tartalom a bőr puhításán túl védi is azt, ezért az ekcémásoknak óriási segítség. E-vitamin forrásként pedig rugalmassá teszi a bőrt, így a striák, a terhességi csíkok megelőzésére kiválóan használható, valamint hirtelen fogyásnál is segít kisimítani a bőrfelületet.
E-vitamin tiszta olaj: természetes tartósító, antibakteriális hatású és az antioxidáns tartalmának köszönhetően nagyon kedvezően hat a bőrre. Gyulladásgátló, ezért kiváló az ekcéma krémbe, ezen kívül öregedésgátló és fenntartja a bőr hidratáltságát és rugalmasságát is
Esszenciális Illóolajok: a felsoroltak közül bármelyik alkalmazható az ekcéma elleni harcban. Kizárólag 100%-os tisztaságú doTERRA olajakat ajánlunk! Ezekből akár 2-3 félét is beletehetünk, de ebben az esetben nagyon figyelni kell az adagolásra! Maximálisan 2-3 csepp ajánlott a krémhez töménységük és tisztaságuk miatt.
Levendula
Teafa
Geránium
Római kamilla
Fenyő
Tömjén
Copaiba
AJÁNLOTT TISZTA NÖVÉNYI OLAJOK HÁZI KÉSZÍTÉSŰ KRÉMEKBE VAGY AKÁR ÖNÁLLÓ HASZNÁLATRA IS JAVASOLTAK.
WEBÁRUHÁZUNKBAN MINDEN ITT FELSOROLT NÖVÉNYI OLAJAT MEGTALÁL A BÁZISOLAJOK MENÜPONTBAN!
Körömvirágolaj:
A körömvirág olaj elismert gyulladáscsökkentő és bőrjavító olaj. Hatásos az irritált bőr csillapításában, az érzékeny, rózsás, kóros bőrpírral küszködő, kuperózisos, ekcémás vagy napégette bőr ápolásában. Nyugtató, felhámképződést serkentő, gyulladásgátló hatása miatt, a körömvirág olaj ajánlott az érzékeny arcbőr, a törékeny bőr ápolására. Gyerekek bőrének ápolására is alkalmas.
Aloe Vera olaj
Az aloe vera olaj számos felhasználása közül hangsúlyozzuk a sérült, ekcémás, napégette, kiszáradt, ráncos és rugalmatlan bőr ápolását; elismerten bőrvédő, tápláló és regeneráló hatású. Az aloe vera olaj számos felhasználása közül hangsúlyozzuk a sérült, ekcémás, napégette, kiszáradt, ráncos és rugalmatlan bőr ápolását; elismerten bőrvédő, tápláló és regeneráló hatású.
Olívaolaj:
Az olívaolajban található trigliceridek és természetes antioxidánsok táplálják és hidratálják a bőrt. Erős gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, ennek következtében enyhíti az ekcéma tüneteit, csökkenti a fellángolások erejét és gyakoriságát. Lágyítja az ekcémás bőrt, használatával rövid időn belül eltűnik a repedezett, hámló külső hámréteg. Gazdag E-vitaminban, ami segít megőrizni a bőr fiatalságát, javítja természetes védekezőképességét. Alkalmazásával megelőzhető, hogy a kisebb bőrkárosodásokból makacs barna foltok, illetve ráncok jöjjenek létre. Az olívaolajjal nem csupán kezelhető, hanem meg is előzhető a bőrgyulladás kialakulása. Ráadásul az emberek döntő többsége esetében nem okoz semmiféle irritációt.
Neem olaj:
A Neem olaja erős parazitaellenes, baktériumellenes és rovarriasztó hatásáról híres. Különleges összetételének köszönhetően, a kozmetikában a problémás bőr ápolására használják, olyan bőrbántalmak esetén mint: az akne, ekcéma, pikkelysömör, fertőzések, szemölcsök, herpesz, tetvesség, gombásodás. A Neem Indiában Kr.e. 2000 óta használatos, az ókori írásokban szent fának tartják és "minden betegség gyógyírjaként" emlegetik. Egy sor tudományos kiadvány igazolja a neem olaj hatékonyságát a baktériumok, paraziták és rovarok ellen.NAGYON FONTOS!!! KISMAMÁK SOHA NE HASZNÁLJÁK!!! VETÉLÉST OKOZHAT!!!
Feketekömény magolaj:
A feketekömény magolaj tisztító, allergiaellenes, gombásodásellenes és gyulladásgátló hatású aktív vegyületekben gazdag növényi olaj. A kozmetikában a problémás bőr ápolására, ekcémára, különösen a pattanásos bőrre alkalmazzák. Tisztító, bőrfertőtlenítő hatású gyulladásgátló, nyugtatja az irritált bőrt, serkenti a bőrszövetek regenerálódását, serkenti a hegesedést. A fertőzések és allergiás reakciók elleni küzdelemben létfontosságú elemeket tartalmaz, megerősíti a bőr védelmi rendszerét. Segít az autoimmun bőrrendellenességekkel küszködő bőr állapotának javításában, úgy mint: allergiás bőrgyulladás (dermatitis), ekcéma, pikkelysömör.
Babassu olaj:
Igazi luxus összetevő. A babassu olaj zsírsavakban gazdag, fő összetevői: laurinsav, mirisztinsav. Ezeknek köszönheti a termék a tagadhatatlan tulajdonságait és azt, hogy a kókusz olajhoz hasonlítják vagy akár annak helyettesítőjeként emlegetik: lágyító, erőteljesen hidratálja, kiválóan táplálja és védelmezi a bőrt. A babassu olaj bőrlágyító, védő hatású, megelőzi a bőr kiszáradását és korai elöregedését. Gyorsan beszívódik a bőrbe és selymessé, bársonyossát teszi anélkül, hogy zsíros érzetet hagyna.
EKCÉMA ELLENI KÉZKRÉM. 1.
Hozzávalók:
-1/2 csésze olvasztott kókuszolaj -1/4 csésze shea vaj -2 teáskanál E vitamin tiszta olaj -pár csepp a választott illóolaj(ok)ból
Elkészítés:
-Végy egy teflonos edényt és vízgőz fölött olvaszd fel benne a kókuszolajat. Ha serpenyőt használsz, úgy figyelj arra, hogy alacsony hőfokon dolgozz.Ha felolvadt a kókusz, add hozzá a shea vajat is. Alaposan keverd össze a hozzávalókat, egyenletesen olvadjanak egymásba. Végül jöhet az E-vitamin olaj. Ezt is alaposan dolgozd el. Miután az összetevők jól elkeveredtek, vedd le az edényt a gőzről (tűzről, főzőlapról) és várj amíg kissé kihűl. Az utolsó az illóolajok hozzáadása, várjuk meg amíg 40 C fok alá hűl és adagoljuk hozzá az olajainkat. Ezután kis tégelybe vagy üvegbe öntsd bele még melegen. Különböző kozmetikai, 50 ml-es üvegtégelyek vásárolhatók webáruházakban. Néhány óra és megkeményedik a massza. Szobahőmérsékleten tárolható. A kókuszolaj 24 C°-on olvad, így ha kissé folyóssá válik, nem azt jelenti, hogy megromlott. Ha zavar, akkor tegye hűtőbe és visszaszilárdul.
KÉZKRÉM EKCÉMÁS BŐRRE 2.:
Összetevők:
2 evőkanál sheavaj
4 evőkanál körömvirágolaj
2 evőkanál olívaolaj
1 teáskanál E-vitamin-olaj
1 evőkanál méhviasz
2-3 csepp római kamilla olaj
2-3 csepp teafaolaj
Elkészítése:
Vízgőz fölött olvassza fel a sheavajat és a méhviaszt, majd vegye le az edényt a tűzhelyről és adja hozzá a körömvirágolajat, az olívaolajat, az E-vitamin-olajat. Alaposan keverje el, majd ha már langyosra hűlt következhetnek az illóolajok is. Pakolja az ekcémára való kézkrémet tégelyekbe és használja rendszeresen. Ez az olaj táplálja az erősen gyulladt is kiszáradt bőrt, a sheavajnak köszönhetően pedig hidratálja is. A teafaolaj pedig fertőtlenítő hatással rendelkezik, így csökkenti az ekcémás bőr elfertőződésének esélyét.
TESTVAJ EKCÉMÁS BŐRRE:
Hozzávalók:
fél csésze sheavaj
fél csésze kakaóvaj
¼ csésze Aloe vera olaj
¼ csésze búzacsíraolaj
5-6 csepp olyan illóolaj tetszés szerint
Elkészítése:
Vízgőz fölött olvassza fel a sheavajat és a kakaóvajat. Majd vegye le a tűzhelyről az edényt és várjon kicsit amíg kihűl, ezt követően, adja hozzá az Aloe vera olajat és az illóolajakat. Tegye az egészet 10 percre a hűtőbe. Végezetük kézi mixerrel alaposan keverje össze a hozzávalókat és tiszta, steril tégelyekbe porciózza ki a testvajat, és használja minden tisztálkodásnál.
NEEM BALZSAM EKCÉMÁS BŐRRE ÉS PIKKELYSÖMÖRRE
Az ayurvédikus orvoslásban évezredek óta használt, csodafának is nevezett neem fa, az egyik legcsodálatosabb gyógynövény.
HOZZÁVALÓK:
--20 gr finomítatlan sheavaj,
- 15 gr organikus kakaóvaj,
- 15 gr választott növényi olajok ( olíva, aloe vera, stb.)
- 5 gr Neem olaj,
- 10 csepp E-vitamin,
- 3-5 csepp levendula illóolaj
- 3-5 csepp teafa illóolaj
ELKÉSZÍTÉS
1. A kakaóvajat, a napraforgó olajat és a ricinust gőz fölött olvasszuk össze.
2. Ha már felolvadt a kakaóvaj, tegyük hozzá a sheavajat. (HŐÉRZÉKENY!)
3. Tegyük a keveréket a fagyasztóba, amíg egy kéreg nem képződik a tetején.
4. Keverjük össze
5. Ha picit kihűlt, adjuk hozzá a neem olajat és az E-vitamint, esetleg a levendula illóolajat és a többi választott növényi olajat. Nagyon jó hatású a bőrre, nyugtató és gyulladáscsökkentő, és segíti elfedni egy kicsit a neem olaj szagát, ha valaki nem bírja.
6. Tegyük tiszta tégelybe a krémet. Sokáig eláll.
Az ekcéma lelki okai.......Mi állhat a bőrbetegség mögött?
Kevésbé köztudott, hogy a krónikus bőrproblémák vagy a bőrviszketés hátterében gyakran lelki faktorok húzódhatnak meg. A krónikus bőrtünetek – mint amilyen a csalánkiütés, a pikkelysömör, az ekcéma, az akne, a rosacea, a seborrhea vagy a herpesz – hátterében gyakran a biológiai faktorok összhatása mellett a pszichoszociális, kapcsolati és érzelmileg megterhelő helyzeteknek, körülményeknek, röviden a negatív stresszt okozó lelki tényezőknek is jelentős szerep jut. Olyannyira, hogy ezért ezeket a bőrbetegségeket a szakirodalom pszichodermatózisnak nevezi.
Honnan van ez a kapcsolat a bőr és a psziché között?
Nagyon leegyszerűsítve: a bőr és az idegrendszer magzatkorunktól kezdve ugyanazon sejtlemezből fejlődik ki, és életünk során is megmarad egymásra hatása. A legtöbb bőrbeteg szomatizál, a bőrbetegségek pszichoszomatikus gyökerűek. A szomatizáció azt jelenti, hogy a szervezet testi tünetekkel jelzi probléma állapotát. A pszichoszomatika azt jelenti: testileg kimutatható elváltozás, amely mögött nem csak testileg kimutatható elváltozás van, hanem pszichés is.
Keressünk fel egy kineziológust, természetgyógyászt vagy egyéb alternatív gyógymódokkal, érzelmi oldásokkal foglalkozó szakembert, mert sokszor óriási javulás tapasztalható a rejtett lelki- mentális problémák feltárásával!
Commenti